Dle dostupných informací je nutné jen očkováni na běžné cesty do takových dálek - destinací, o kterem se dá predpokladat, ze všichni dobrodruzi mají, takže tyfus, tetanus, žloutenka, žlutá zimnice.. a kdo chce, můze antimalarika ale nejlépe, když si aktuálně zavoláte vašemu panu doktoru na cestovní medicínu, který vás očkoval….nebo na hygienickou stanici... každý si pak rozhodne, zda do sebe nechá něco naočkovat či ne….o povinnosti očkovat nevime….prosím, je to na každého zodpovědnosti….
takže třeba volej zdarma 800123321
www.Očkovacicentrum.cz
nebo
http://cs.www.mozilla.com/cs/firefox/central/
v priloze hledejte dalsi
Ekvádor
Povinné očkování:
Očkování proti žluté zimnici se požaduje od osob přijíždějících z endemických oblastí výskytu žluté zimnice. Proběhnout by mělo nejpozději 10 dní před odjezdem.
Doporučené očkování:
Všem cestovatelům se doporučuje očkování proti virové hepatitidě A a proti břišnímu tyfu. Cestovatelům, kteří nemají zajištěné kvalitní stravování se doporučuje očkování proti choleře. V případě dlouhodobého pobytu je doporučeno očkování proti virové hepatitidě B. Pokud budete cestovat po venkovských oblastech, doporučuje se očkování proti vzteklině. Cestovatelům starších 30 let se doporučuje očkování proti záškrtu. Zkontrolujte si své očkování proti tetanu a spalničkám.
Malárie:
Riziko malárie existuje v celé zemi včetně městských, existuje v provincii El zlata, Esmeralda, Manabi, Cotopaxi, Loja a Los Rios. Město Guayaquil a ostrovy Galapagos jsou bez rizika. Cestovatelům, kteří mají organizovaný pobyt v zemi a ubytování v hotelu se nepožaduje profylaxe proti malárii. Ostatním se antimalarická profylaxe doporučuje.
Ostatní rizika infekčních onemocnění:
Mor
Očkování je doporučeno jen těm osobám, které by mohly být příležitostně v kontaktu s hlodavci (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři speleologové atd.). Běžné očkování by mělo být dokončeno před vstupem do oblastí postižených morem. Známé oblasti infekce se vyskytují v jižní části venkova v provincii Loya.
Skvrnitý tyfus
Skvrnitý tyfus je kosmopolitní nemocí a může se objevit všude tam, kde skupiny osob žijí ve špatných sociálních podmínkách a trpí podvýživou. Propuknutí skvrnitého tyfu se vyskytlo v této zemi a riziko existuje pro všechny osoby žijící nebo pracující v oblastech země (antropologové, archeologové, geologové, zdravotníci, misionáři atd.). Ochranou vůči skrvnitému tyfu je likvidace vší. Výroby vakcíny vůči skvrnitému tyfu byla celosvětově zastavena. Léčba antibiotikem s tetracyklinem vede k úplnému uzdravení.
Brucelóza (ve vysokých nadmořských výškách), Paragonimiáza (v povodí řek na západě) , Horečka dengue, Leishmanióza (kožní a slizniční), Bartonellóza, Filarióza, onchocerkóza - jednotlivá ložiska na severozápadě (Esmeraldas)- východní údolí And, Onemocnění Chagas (především oblasti se sociálně slabým obyvatelstvem), Tuberkulóza, Histoplasmóza, Venerické infekce